|
|
|
|
Vad tycker ni om den nya stilen bland ungdomar som kallas PJBoois?
|
|
vad är de?
|
|
Undrar med.... är uppväxt i Partille
|
|
7 Aug |
användarens nogghemsida raderad
(Gäst)
|
|
??
|
|
9 Aug |
användarens nogghemsida raderad
(Gäst)
|
|
jag tycker det är ganska töntig-stil :p
|
|
Skit ful stil... seriöst, jag ogillar den mer än fjortis
|
|
LÄGG AV är det båg eller?
|
|
Eh, det är nog det fulaste jag sett på länge i modeväg. För er som inte vet vad det är så kan ni läsa här: http://www.metrobloggen.se/jsp/public/permalink.jsp?article=19.8389056
|
|
Partille johnny? jag bor i partille och jag hatar stilen! snoddar på benen,96-jeans extremt mycket vax i håret... ett fult folk... lol...
|
|
Räknas det ens som en stil? huh?
Ser allmänt töntigt ut, tycker jag.
|
|
gillar de de e facktiskt snyggt :) jag fattar er inte inga killar jag känner har de har typ set en kille med pj-style men tycker de e sjukt snyggt;)
|
|
Varför just Partille öh...
|
|
Jag tycker faktiskt också att det är ganska snyggt, men shit, snälla, överdriv inte. Fast det är ju lite som killfjortis eller nått. Men helt seriöst. Erkänn nu tjejer. Allt skitsnack om fjortisar. Ni kan ju inte påstå att dom inte ser bra ut. Och nu tänker jag noll procent på deras attityd. :)
|
|
Jag tycker inte PJ-stilen är snygg, för jag förstår den inte. Jag ser inte det snygga med att ha toffsar upp till knäna, men visst, vill de ha det så, så är det deras val. Jag tycker inte det är snyggt, men jag bryr mig inte heller.
Och sedan kan jag faktiskt påstå att jag inte tycker det särskilt snyggt heller när man som tjej har kletat massa foundation på läpparna så att de smälter in i resten av ansiktet, och ijag tycker inte heller att det är snyggt med så mycket mascara att ögonfransarna är stora klumpar. Jag gillar mer naturlig skönhet. Men återigen, om de tycker att det snyggt, så fine. Man ska se ut som man vill. Jag vill bara inte se ut så.
|
|
hahahahah! jag visste inte att det hade namn. jag har bara sett små fjortiskillar ha så, och det är skitfult. hahah.
|
|
Hade nån kille sett ut så när jag var ung i gamla dagar vete fasen vad som hänt, undrar vem som startar såna här grejer? (hej tant Ruby förresten)
|
|
På dom som kanske bara har 2-3 snoddar för att byxorna inte ska se så vida ut kan det se bra ut! Men det finns äckel wannabe ungar på min skola som har leggins och snoddar upp till knäna!
Jag skulle skämmas ihjäl om jag vore dom!
Men det är dubbelmoral i det hela efts alla klagar på att man ska våga vara sig själv och inte som alla andra. Och sen klagar man ju på att dom inte ser ut som alla andra.. jag bara undrar hur allt ska sitta ihop i slutändan.´:^)
|
|
|